Manchester United heq dorë përfundimisht nga titulli.

"Djajtë" u mundën minimalisht 1 me 0 nga Neëwcastle United.

Në "St. James Park" munguan rastet e pastra për gol,por gjymyrxhijtë arritën të shënojnë në rastin e vetëm që kishin në fraksionin e dytë. Vendasit shfrytëzuan aksionin e nisur nga një goditje dënimi dhe Ritchie  i gjendur i lirë në zonë, lëshoi një të majtë për të mposhtur De Gea.

Pas kësaj humbjeje Manchester United mbetet në vendin e dytë në kuotën e 56 pikëve, 16 pas Cityt kryesues, ndërsa Newcastle del përkohësisht nga zona e ftohtë.



/Ora News.tv/