Meghan Markle dhe Princ Harry kanë publikuar fotografi nga prapaskenat e dasmës së tyre, për të shënuar 1 vjetorin e martesës.

Çifti mbretëror shkëmbeu unazat në Saint George Chapel më 19 maj të vitit të kaluar në Windsor Castle.

Të dielën çifti zbuloi foto që nuk janë parë asnjëherë nga publiku që tregojnë detaje nga ceremonia.

Fotografitë, shumica prej të cilave ishin bardh e zi, tregojnë momente të çiftit në dasmë dhe të ftuarve.

Çifti u bënë prindër për herë të parë vetëm 2 javë më parë. Meghan solli në jetë një djalë të pagëzuar me emrin Archie.

 
 

View this post on Instagram

 
Happy one year anniversary to Their Royal Highnesses, The Duke and Duchess of Sussex! Today marks the one year anniversary of the wedding of The Duke and Duchess of Sussex. Their Royal Highnesses exchanged vows at St George’s Chapel within the grounds of Windsor Castle on May 19th, 2018. The selected song “This Little Light of Mine” was chosen by the couple for their recessional. We hope you enjoy reliving this moment, and seeing some behind the scenes photos from this special day. A message from The Duke & Duchess: Thank you for all of the love and support from so many of you around the world. Each of you made this day even more meaningful. Photo credit: Chris Allerton/Joe Short (B&W); PA (color) ©️SussexRoyal (B&W images and video)

A post shared by  The Duke and Duchess of Sussex (@sussexroyal) on/Ora News.tv/