Me se fundmi ata po flasin!

Po bashkohen dhe po mbeshtesin kauzen e tyre te neperkembur, teatrin e tyre, shtepine e tyre te artit; jeten e tyre!

Megjithse heshten ato dite kur me fyen mua kolegun e tyre dhe makina e pushtetit prodhoi me urdher mallkimin tim pse quajta hajdute ata qe kan zene per fyti atdheun qe po na perze te gjitheve!

Ngriti hordhite e puthadoresve pse thash qe me vjen turp qe flas dhe une gjuhen e tyre: hajduteve, maskarenjve me hunde te bardhe, antiartisteve dhe antishqiptareve.

Me quajten tradhetare se fola hapur dhe me ze te larte, me dhimbjen e ikjes!

Foli aq bukur Ndrenika, Asqeriu, Anila Bisha...

Dhe kur flasin artistet nga shpirti eshte si mallkimi i Zotit!

Shpresoj qe zeri i juaj te gjemoje me forcen e te drejtes, llogjikes dhe forces se pastertise qe karakterizon artistin dhe shpirtin e tij!

Uroj qe kjo force te kthehet ne nje ortek qe do te shkuli ate klase te deshtuar politike qe po shkaterron dhe merr nga ai popull gjithcka te vyer; dhe shpirtin e lire!

Jam me ju miqt dhe koleget e mije!

Por bashkuhuni, mos lini tju thyejne apo tju kercenojne me asnje cmim!

Me siguri do tju duan te ikur dhe ju!

Nje grua apo nje qeveri e cmendur smund te marrosi shpirtin e nje populli dhe arti te vertet!

/Ora News.tv/