Padyshim që “MTV Europe Music Awards’ ka qenë mbrëmja e shqiptarëve. Ermal Meta, Dua Lipa dhe Rita Ora kanë bërë krenar të gjithë shqiptarët me paraqitjen e tyre në natën e ndarjes së çmimeve.

Dua Lipa, e cila arriti një sukses të jashtëzakonshëm me kënëgën e saj fundit ‘Neë Rules, është ka marrë çmimin ‘Artistja më e mirë e re”. Ylli i muzikës nuk ishte e pranishme në evenimentin e moderuar nga këngëtarja Rita Ora për shkak të koncerteve në Amerikë.

Një nga këngëtarët shqiptarë që arriti të triumfonte ishte Ermal Meta, i cili fitoi çmimin ‘Këngën më të mirë italiane në MTV EMA 2017’.

Këngëtarja me origjinë shqiptare Rita Ora, ishte prezantuesja e mbrëmjes madhështore. Me aftësitë e saj në prezantim 26-vjeçarja ishte ylli e natës.

Gjithashtu performanca  e saj në skene ishte e jashtëzakonshme.

/Ora News.tv/