Situata problematike që po kalon Barcelona në qendër të mbrojtjes, ka hedhur në sulm drejtuesit katalanas,  me mbrojtësin Stefan De Vrij që qëndron në krye të listës së dëshirave të teknikut Valverde.

Hollandezi i cili aktivizohet në Itali me ekipin e Lacio-s është kthyer në objektivin kryesor të katalanasve që janë hedhur në sulm për të gjetur zëvendësuesin e Javier Mascherano, që sipas “Mundo Deportivo”  i ka ditët e numëruara në “Camp Nou”.

Pas mbrojtësit De Vrij nuk është vetëm skuadra franceze. Për lojtarin interes kanë shfaqur dhe dy skuadra italianë të Juventus e Interit, me “Zonjën” që e kërkoj mbrojtësin edhe në merkaton e verës.

/Ora News.tv/