Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev, sot edhe njëherë i ka drejtuar një apel  presidenti Gjorge Ivanov që të firmosë Ligjin për përdorimin e gjuhëve dhe me këtë t’i hap rrugë funksionimit të demokracisë në shoqëri.

“Ky veprim i Ivanovit përcjell mesazhin se presidenti mundet të vendosë kur të dojë dhe cilindo Ligj të bllokoj përmes vetos. Kjo nuk është demokraci funksionale. Përgjegjësia është e madhe”, deklaroi Zaev, shkruan Alsat-m.

/Ora News.tv/