Mbrëmjen e djeshme u luajt ndeshja Kosovë –Letoni në stadiumin “Adem Jashari”. Ndeshja përfundoi me rezultatin 4-3 për Kosovën. Ky ishte një gëzim i madh për vendasit dhe menjëherë pas fitores së madhe, ka ardhur edhe festa për lojtarët e Kosovës. Ka qenë vetë ish-sulmuesi i Skënderbeut, Bernard Berisha, që me anë të një postimi në Facebook, ka treguar atmosferën në dhomat e zhveshjeve, të stadiumit. 


/Ora News.tv/