Magjia e Kupës së Botës ka nisur. Në Rusi, në stadiumin "Luzhniki Arena" po mbahet ceremonia hapëse e spektaklit të futbollit botërorë.Pjesë e ceremonisë hapëse do të jenë dhe ylli i popit, Robbie Williams dhe ikona e futbollit brazilian Ronaldo, së bashku me sopranin rus të njohur botërisht, Aida Garifullina.

Pas spektaklit në mitikun moskovit, pritet të zbresin në fushë kombëtarja vendase, Rusia dhe ajo e Arabisë Saudite.

Rusia është gati për të qënë në qendër të vëmendjes. 


Ora 16: 55 Gianni Infantino mban fjalimin hapes si President i FIFA
Ora 16: 52 Vladimir Putin nis fjalimin hapës


Ora 16:47 Qyteti prites i ndeshjes hapese


Ora 16:46 Mesfushori rus, Denis Cheryshev në pankinë


Ora 16:45 Tifozë rus në shkallët e "Luzhniki Stadium"


Ora 16:36 Robbie Williams zbret në fushë për të performuar


Ora 16:33 Nis ceremonia zyrtare. Fenomeni Ronaldo zbret në fushën e lojës

Ora 16:31 Dy skuadrat zbresin në fushën e lojës për të bërë nxehjen


Ora 16:14 Dhoma e zhveshjeve ku është vendosur kombëtarja ruse

 
 
Ora 16:10 Iker Casillas sjell trofeun e Kupës së Botës në fushë

 

/Ora News.tv/