Komisioneri për Zgjerim në BE, Johannes Hahn ka reaguar pas votimit pro liberalizimi të vizave për Kosovën nga Komiteti i Parlamentit Europian.

Në një postim në tëitter, Hahn thotë se votimi ishte  shumë pozitiv.

"Shpresoj për një vendim të shpejtë të favorshëm dhe të meritur", shkruan Hahn.

/Ora News.tv/