Një prej anëtarëve të West Side Family, Roland Hysi ka folur për kuptimin e këngës 'Mesazh' që flet për lidhjen e dashurisë me një vajzë. Ishte hit i asaj kohe dhe mori vëmendjen e madhe të publikut.

I ftuar në emisionin satiriko-investigativ 'BOOM', këngëtari rrëfeu se ishte një periudhë e vështirë që e bëri të heqë dorë nga muzika për disa kohë.

"Isha i mërzitur, lashë edhe këngën për një periudhë kohë. Unë kisha një histori dashurie që e vuaja në atë kohë dhe isha i brengosur. Doli mesazhi pastaj dhe i vuri vulën. Pastaj u lidhëm, u ndamë," - rrëfeu ai.

Ka kohë që Landi nuk përflitet për romancat e tij, ndërsa së fundmi ka sjellë projektin më të ri muzikor 'Beso', në nder të Dr.Florit, anëtarit të grupit që u nda nga jeta para pak vitesh.


/Ora News.tv/