Ish-kryeministri Sali Berisha shkruan se operacioni partnerëve ndërkombëtar kundër laboratorit të heroinës në Has është dekonspiruar. Berisha ka publikuar edhe emrat e dy personave, sipas të cilit janë pjesë e të majtës. Sipas Berishës, thuhet se ka pasur shuma të mëdha parash atje.

Reagimi i Berishës: 

Zbulohet ne Has fabrike e Partise Siçiliste e perpunimit te Heroines!

Policia dekonspiron operacionin e partnereve! sb

Pershendetje dr Zbulohet ne Branog te Hasit Fabrike e perpunimif te Heroine dhe kapen 100kg heroine.E menaxhonin vllezrit Mustaf dhe Xhavit Shuti,babe e bire ekstremist te flakte te majte te cilet jane arrestuar.Thone qe ka pasur shuma te medha parash atje ku eshte bere operacioni dhe ky Mazreku Shefi i Komisariatit te Hasit mund t'i kete marre. Pra ka pasur nje lloj dekonspirimi te operacionit te partnerve tane nga policia.Loje e madhe, hasi eshte stacioni i fundit ne loje jane dhe Turq, si dhe tre biznese ne tr.

Një punonjës i bashkise Kruje i arrestuar por edhe deputet te lidhur me rrjetin.

/Ora News.tv/