Drejtoria e Hetimit të Krimit Ekonomik ka zbarkuar në Kadastrën e Vlorës për problematikat me pronat.

Burimet bëjnë me dije se punonjësit e Kadastrës Vlorë janë marrë në pyetje lidhur me moszbatimin e vendimit të gjykatës së Lartë për regjistrimin e një prone.

Moszbatimi i vendimit besohet se ishte shkak për zëvendësimin e drejtorit dhe nëndrejtorit të Kadastrës.


/Ora News.tv/