Prokuroria e Krimeve të Rënda ka mbyllur hetimet për grupin e gjobënësve të tregtareve në Shkodër. 

Nën akuzë janë vënë 7 të pandehur, të cilët akuzohen se u vendosnin tregtarëve gjoba nga 1000 deri ne 3000 lekë për t’i ruajtur dyqanet në tregun e Shkodrës. 

Mes të arrestuarve është edhe Muhamet Lici, i konsideruar si kreu i grupit. Ndërkohë për dy të dyshuar u pushua akuza.

Operacioni i arrestimit të tyre u zhvillua më 4 mars të këtij viti ku përfunduan në pranga Muhamed Lici, Abedin Bajraktari, Denis Suktina, Gëzim Vajushi, Fatmir Vehbi Dibra, Besmir Domnori dhe G.S, ky i fundit minoren.

Shkatërrimi i grupit erdhi pas 6 muajsh hetime.

Zbulohet banda e gjobëvënësve në Shkodër. RENEA arreston njërin/Ora News.tv/