Policia e Korçës ka kapur gjashtë shtetas kurdë nga Iraku.

Sipas policisë shtetasit do të transportoheshin me taksi nga Kapshtica drejt Tiranës. Burime për Ora Neës bëjnë të ditur se taksisti i ka gënjyer dhe i ka transportuar në një qendër shëndetësore në fshatin Koritë në Korçë.

Mësohet se taksiti i ka thënë se aty është kamp dhe më pas është larguar.

Policia i ka marrë dhe po i transporton drejt qendrës së azilkërkuesve në Tiranë.

Shtetasit e ndaluar ishin tre burra, dy fëmijë dhe një grua.

/Ora News.tv/