Gazetari Bledian Koka i ftuar në "360 Gradë" në Ora News, thotë se sulmi ndaj mediat i kryeministrit tregon se investigimi për Agron Xhafajn ka prodhuar tension.

Koka: Më pëlqen që puna investigative e Jetmirit ka prodhuar tension tek mazhoranca. Rasti i parë ishte i kryeministrit Rama me Ambrozian, rasti i dytë është po i Edi Ramës me sulmin ndaj Jetmir Olldashit dhe rasti i tretë është shthurja e Erion Braçes që përzë mediat nga komisioni. Mendoj se një pushtet që e kthen në luftë personale betejën me gazetarinë është duke rënë dhe ky është një lajm i mirë në këtë kohë të turbullt.  

/Ora News.tv/