Gazetari Bledian Koka i ftuar në "360 Gradë" në Ora News tha gjyqtarë me pasuri marramendëse dhe vendime absurde, kalojnë procesin e vettingut pasi kanë lidhje të afërt me mazhorancën.

Koka: Fytyra reale e reformës në drejtësi është ajo që po ndodh sot me procesin e vettingut. Njerëzit që do të bëjnë SPAK-un, BKH-në, janë njerëzit që dalin nga vettingu. Shiko çfarë po ndodh? Standarde të dyfishta të vlerësimit të gjyqtarëve dhe prokurorëve. Të gjithë gjyqtarët që kanë lidhje me mazhorancën aktuale, nuk justifikojnë dot pasuri marramendëse dhe justifikojnë vendime të "çmendura", ata po kualifikohen. Pyeti të gjithë gazetarët për këtë.


/Ora News.tv/