Një këngëtare e mahnitshme 71-vjeçare ka treguar për të gjithë sekretin e bukurisë së saj. Falë një shmangies së një ushqimi turk, të quajtur ‘kebab’, Ajda Pekkan arrin të duket sa gjysma e moshës së saj.

Artistja nga Turqia që u bë e njohur në vitet 1970 mohon ndërhyrjet kirurgjikale, përvec rasteve të konsultave për feritilizim artificial.

Në një intervistë ajo thotë: “Jam gjithmonë e kujdesshme për ushqimet. Nuk mund të them që kufizoj dëshirat e mia në ushqim. Më pëlqen kebab dhe peshku. Unë eci shumë dhe pi ujë. Nuk mund ta imagjinoj jetën pa ujë. Cdo mengjes pi një përzierje me xhinxher, limon dhe mjaltë në një gotë uji. Nuk kam patur qëllim të jem një figurë publike e bukur pork am mbrojtur trupin tim. Sporti është shumë i rëndësishëm për të qëndruar në formë.”

Vitin e kaluar, Ajda ishte një nga katër femrat më të fuqishme në Turqi. E njohur në mediat ndërkombëtare për zërin e saj të vecantë, 71-vjeçarja ka arritur të prezantojë shtetin e saj në vitin 1980një nga festivalet e ‘Eurovision.’


/Ora News.tv/