Një pilot është detyruar të bëjë ulje emergjente në Florida pasditen e së mërkurës pas një shpërthimi të papritur të motorit.

United Airlines po fluturonte drej New Jersey.

Ndërsa një pasagjer publikoi lajmin në një postim në Twitter ku shkruan: "Jeta është kaq e çmuar. Shpërtheu njëri nga motorët e aeroplanit dhe United Airlines u detyrua të bënte ulje emergjente."

Ndërsa piloti i cili menaxhoi situatën duke ulur në mnyrë të sigurtë avionin pa u dëmtuar asnjë pasagjer u konsiderua hero.

Incidenti ndodhi 10 minuta pasi avioni u ngrit të fluturim. 79 udhëtarët në aeroplan fillimisht dëgjuan një zhurmë dhe më pas u lajmërua nga piloti për problemin.


/Ora News.tv/