Në lidhje me video dëshminë e publikuar nga PD, ku shfqet edhe dëshmitari Albert Veliu ka reaguar edhe kryeministri Rama.

Në një postim në Facebook, të shoqëruar edhe me videon që PD publikoi, Rama ironizon PD dhe thotë se nëse ky është flamuri i aksionit opozitar atëherë bota nuk është e rrumbullakët.

Rama: Nëse ky është flamuri i aksionit opozitar, atëherë bota nuk është e rrumbullakët, trekëndëshi është katror, Shqipëria ndodhet në Polin e Veriut, Bashkimi Europian është treg fshatar tek “Ali Demi” dhe Lulëzimi është lider...

Albert Veliu u shfaq sot (17 maj) në një video të publikuar nga PD, ku pretendohet se 51 vjecari është personi i cili ka komunikuar me Agron Xhafën në audio përgjimin.


/Ora News.tv/