Publikohet lista e plotë e anëtarëve të Këshillit të ri Kombëtar të Partisë Demokratike.

Spikat rikthimi i Gazmend Oketës, Aleksandër Biberajt, Dashamir Sulës dhe Selami Xhepës.

Partia Demokratike percolli mbrëmjen vonë (ora 23:10) të 17 dhjetorit listën e plotë të anëtarëve të Këshillit të ri Kombëtar

Në këtë mënyrë vota e 4119 demokratëve nxori 220 anëtarët e rinj të Këshillit Kombëtar.

Disa nga kritikët e Bashës, si Edvin Kulluri, Edit Harxhi, Fabian Topollaj, Valbona Mezini, Erla Mëhilli apo Arben Skënderi u tërhoqën nga gara.

PD deklaroi se në procesverbal thuhet qartë se 4741 është numri i personave që janë verifikuar me mandat para nisjes së punimeve të Kuvendit kombëtar dhe se 178  tëtjerë janë pajisur me mandat pas nisjes së punimeve.

Në këtë kuvend nuk munguan zërat ndryshe, ndërsa kundërshtarët s'u bënë pjesë e garës.

Ndër ata që nuk ishin pjesë e saj janë Jozefina Topalli, Ridvan Bode, Majlinda Bregu dhe Astrit Patozi.


Këshilli Kombëtar

Votuar në Kuvendin Kombëtar të datës 15.12.2018 

 

Adela Kryeziu

Adriana Gjonaj

Agest Kopellaj

AgimKukeli

Agron Kuliçi

AgronMusaraj

Agustin Kola

Ahmet Premci

Ajshe Isha

Akil Kraja

Alban Zeneli

Albert Avduli

Albert Kushti

Albert Loci

Albina Dede

Aleksandër Biberaj

Alfred Ahmetcenaj

Alfred Rushaj

AlfridaMarku

Altin Meçe

Andi Mustafa

Andia Pustina

Antoneta Çela

Anxhela Malko

Arben Beqiri

Arben Ibroja

Arben Muça

Arben Ristani

Ardian Isufi

Ariana Malltezi

Armand Teliti

ArtanPogoni

Arvit Bushati

Asllan Dogjani

Aulon Kalaja

Aurel Bylykbashi

Avenir Peka

Avzi Ahmati

Bardhyl Londo

Benardeta Syku

Bernard Banushi

Besart Kadia

Besnik Aliaj

Bledi Kasmi

Bujar Hoxha

Bujar Vukaj

Çelo Hoxha

Çlirim Gjata

Dardana Boletini

Darien Xhindoli

Dashnor Sula

Denisa Vata

Dorian Gjokmarkaj

Dorjan Teliti

Dritan Demiraj

Dritan Shano

Eda Grimci

Edmond Biçoku

Edmond Isaku

Edona Staka

Elvana Hana

Emiliano Mone

Endrin Gjipali

Endrit Kokoshi

Endrit Memiaj

Eneida Guria

Eneo Zguri

Eni Kasmi

Enkelejda Sallaku

Enno Bozdo

Enri Ceno

Enriketa Papa

EraldKapri

Erion Sula

Eris Hoxha

Eriselda Prishta

Ermal Xhelilaj

Ermir Gjeta

Ervis Xhako

Estela Gostivari

Etion Kapedani

Etleva Merko

Fatbardh Kadilli

FatbardhSallaku

Fatjon Bathorja

Fatmir Guda

Fetah Hasanaj

Fisnik Kruja

Fisnik Qosja

Fitim Zekthi

Flamur Gjymishka

Flamur Hoxha

Florian Pustina

Gazmend Dibra

Gazmend Koduzi

Gazmend Oketa

Gazment Bardhi

Gent Malko

Gert Bogdani

Gjergji Nika

Gjok Uldedaj

Gjok Vuksani

Gramoz Nazëraj

Greta Deljani

Grigels Muçollari

Haki Mustafa

Haris Vongli

Hysen Kadiu

Hysen Xhura

Hysni Ahmetaj

Ibrahim Sako

Igli Cara

Ilir Dervishi

Ina Vorfi

Ina Zhupa

Indrit Hoxha

Indrit Vokshi

Ines Nurja

Irena Progni

Irma Kopliku

Irsida Shehi

Ivi Bejtja

Ivi Kaso

Jamarbër Malltezi

Jemin Gjana

Jola Hysaj

Jolio Dine

Juela Hamati

Julian Dedaj

Juvina Qevani

Kastriot Sulka

Klodian Lata

Klodjana Shala

Kosta Barka

Kreshnik Çollaku

Kristi Koçibelli

Laura Vorpsi

Lealba Pelinku

Lediana Fratari

Ledina Mandia

Liljana Cingu

Liljana Elmazi

Lindita Protoduari

Lisander Hoxha

Luan Hoti

Luan Mustafaj

Luigj Gjergji

Luis Hoxha

Lulzim Omuri

Mal Berisha

Marinela Ziu

Martin Biba

Mateo Spaho

Megi Balliu

Meri Poni

Mersi Shehu

Mimoza Hasekiu

Minushe Lazaj

Mirela Bogdani

Mirela Karabina

Mirela Tabaku

Monika Qosja

Murat Basha

Myqerem Tafaj

Nada Kallçiu

Ndriçim Mehmeti

Nevila Xhindi

Niazi Kosovrasti

Olsi Karapici

Oriela Nebijaj

Osman Metalla

Patrik Sadikaj

Paulin Marku

Paulina Hoti

Pëllumb Berisha

Përparim Caca

Petraq Milo

Prel Gjoni

Rajmonda Bulku

Ramiz Çoba

Ramona Tullumani

Redon Zogaj

Reila Bozdo

Reldar Dedaj

Resilda Kalija

Robert Budina

Roberto Caparota

Roland Bejko

Roland Kercuku

Rudi Sata

Sahit Dollapi

Sajmir Koreshi

Sajmir Shatku

Selami Xhepa

Shkëlqim Hoxha

Shkelqim Krasniqi

Shpresa Breçani

Silvi Bardhi

Skerdjan Dhuli

Sokol Ruka

Sorina Koti

Spiro Cura

Spiro Vaso

Suzana Guxholli

Tasim Mema

Taulant Zeneli

Taulanta Jupi

Teuta Starova

Tomorr Alizoti

Valbona Mhilli

Vali Vorpsi

Vendim  Demaj

Viktor Bella

Xheraldo Dashi

Xhevdet Mehmetaj

Xhuljeta Kertusha

Ylber Vata

Ylli Kupi

Zaim Kupa

Zhaneta Ndregjoni

 

 

/Ora News.tv/