Një i ri shqiptar mund të thuhet se i shpëtoi mrekullisht vdekjes teksa u qëllua me disa plumba nga afër. 

Ngjarja ka ndodhur në Savona të Italisë, ku 22 vjeçari me iniciale S.R, nga Durrësit dhe që jetonte në Toirano, u qëllua mbrëmjen e shkuar me disa plumba, duke marrë një plagë në këmbë. 

“La Stampa” shkruan se djali edhe pse i plagosur ka arritur të hyjë në një dyqan të cigareve elektronike duke kërkuar ndihmë nga shitësi. Pak më vonë arriti një ekuipazh i Kryqit të Kuq duke i dhënë ndihmën e parë.

"Ndjeva një goditje të fortë në këmbë, të hedhur nga prapa", u tha i riu skuadrës së ndihmës së shpejtë të spitalit Santa Crown në Pietra Ligure, ku më pas iu nënshtrua operacionit. Megjithatë, ai nuk është në rrezik për jetën. Policia po heton për të sqaruar rrethanat.


/Ora News.tv/