Reshjet intensive të shiut gjatë pasdites së djeshme kanë sjellë daljen e lumit Ishëm nga shtrati.

Për pasojë janë regjistruar përmbytje në fshatrat Murqinë dhe Mallkuç të Fushë-Krujës.

Niveli i ujit ne fshatin Murqinë ka shkuar deri në 1 metër, duke ua bërë të pamundur banorëve daljen nga banesat e tyre.

Raportohet se jane rreth 30 banesa te rrethuara nga uji.

Ndërkohë dhjetra hektarë tokë bujqësore gjendet nën ujë.

/Ora News.tv/