Presidenti i Iranit, Hassan Rouhani dënoi sulmin ajror të drejtuar nga SHBA mbi Sirinë duke thënë se "Sulmet amerikane në Lindjen e Mesme nuk kanë efekt tjetër përveç asgjësimit dhe shkatërrimit".

Në një takim të shtunën me liderin suprem të Iranit Ayatollah Ali Khamenei, ai tha se forcat e perëndimit "me këtë sulm duan të justifikojnë prezencën e tyre në rajon"

/Ora News.tv/