Cristiano Ronaldo vazhdon të vendos rekorde.

Portugezi i cili prej 9-të sezonesh aktivizohet në Laliga me Realin e Madridit ka shkruan emrin e tij me gërma të arta, në librin e golashënuesve më të mirë Galaktik në Champions League.

Pak minuta më parë, 33 vjeçari ekzekutoi saktë një 11 metërsh përballë PSG-së, duke vendosur barazimin momental dhe duke shkuar në kuotën e 115 golave në karrierë në këtë kompeticion, nga ku 100 rrjeta me bluzën e Bardhë.

/Ora News.tv/