I dashuri Dua Lipës, Isaac Carew është i vendosur që nuk e tradhëtuar këngëtaren.

Modeli britanik u kap nën shoqërinë e një femre tjetër në një klub nate në Londër më 12 qershor.

Dhe Isaac me anë të një postimi në Instgram ka këmbëngulur se këto pretendime janë gënjeshtra, duke siguruar fansat se janë të lumtur për krah njëri-tjetrit.

"Unë nuk do të doja që ju të mendoni se Dua është në një lidhje me dikë, i cili nuk e do dhe nuk e respekton. Ajo nuk do ta bënte këtë gjë. Të dy, unë dhe Dua kemi 'rënë në duart' e mediave që shkaktuan një drama duke na lidhur me njerëz të tjerë, kur në të vërtetë nuk ka asgjë të tillë.

Unë në një klub për homoseksuale duke vallëzuar me një shoqe dhe kjo është përceptuar keq.

Nuk ka pasur asnjë puthje dhe jam i zhgënjyer me veten time që kërceva për një moment të shkurtër duke pasur parasysh mënyrën sesi u portretizua.

Kishte zhurmë në klab dhe po i flisja në vesh. Mos besoni gjithçka që shihni sepse këta njerëz paguhen për të krijuar dramë,"-shkruan ai.

Dua dhe Isaac u rikthyen së bashku pas një ndarje.

Dhe modeli shprehet i lumtur që janë përsëri në krah të njëri-tjetrit, duke hedhur poshtë çdo mendim se u ndanë për shkak të një tradhëtie.

"Ne jemi shumë të lumtur që u rikthyem sëbashku. Kemi kaluar 3 vite e gjysmë së bashku me besnikëri dhe dashuri. Ne kurrë nuk jemi ndarë për shkak të problemeve të tilla. Ne u ndamë për shkak të disa konflikteve dhe mos pasja mundësi për të qëndruar bashkë. Për fat të mirë dashuria jonë është më e fortë se kjo."
I wouldnt want you to think that Dua is in a relationship with someone who doesnt love and respect her. She wouldn’t stand for it. Both Dua and I have fallen into the hands of tabloids causing drama and linking us to different people when there is simply nothing there. I’m in a gay bar dancing with a friend and its been shown in a bad light. There was no kissing and im disappointed at myself for even dancing for a brief moment given the way it was portrayed. It was a loud club and i was talking to her in her ear. Don’t believe everything you see because these people are paid to create drama. We are very happy being back together. We spent 3 and half years happily together with loyalty and love and we never broke up in the first place because we had problems like that. We broke up because of scheduling conflicts and not being able to be together. Luckily our skin is tougher and love is stronger than this.

A post shared by  ISAAC CAREW (@isaaccarew) on/Ora News.tv/