Aktori i filmave David Labrava kanë zbuluar se djali i tij 16-vjeçar Tycho u vetëvra këtë javë.

Aktori 55- vjeçar, ka postuar disa fotografi me djalin e tij në Instagram të enjten së bashku me një mesazh që të thyen zemrën.

"Kurrë, me një milion lot nuk do të mendoja se do të postoja këtë", shkruan  Labrava. "Ky është djali im Tycho. Ai u vetëvra disa ditë më parë në moshën 16 vjeçare". 

Ai vazhdoi: 'Ai vuajti nga një depresion që nuk mund ta shihnim sepse ishte një fëmijë i ri i lumtur. Komunikoni me të dashurit tuaj, nuk mund të ketë shenja. Kujdesuni për ta. Jam i shkatërruar. Shkaku i vdekjes është ende i paqartë".

Adoleshenti ka pasur dëshirë për të ngritur një faqe për të mbledhur fonde për një organizatë bipolare për depresionin.

Faqja FlyHighTycho thotë: 'Më 5 maj 2018 Tycho Spelis Chiusano vendosi t'i japë fund jetës. Ai ishte 16 vjeç. Ai vuante nga depresioni për vite me radhë dhe nuk dinte të kërkonte ndihmë". 

"Një shpirt i mahnitshëm dhe i bukur, Tycho ishte jashtëzakonisht inteligjent, atletik, besnik dhe një mik i ndjeshëm. Ai ishte plot me jetë, duke qeshur vazhdimisht dhe kishte aftësi për t'i bërë të tjerët për të qeshur. Tycho  e donte familjen dhe miqtë e tij. Kështu do ta mbajmë mend përgjithmonë". 

/Ora News.tv/