DASHI 

Një zhvillim i kohëve të fundit ka qenë një lajm shumë i mirë për një pjesë të rëndësishme të jetës tënde, por gjithashtu mund të ketë efekte negative të paparashikuara në financat e tua. Merr pak kohë për të shqyrtuar çështjet monetare dhe sigurohu që të kuptosh se si mund të ndryshojnë ato në të ardhmen e afërt. Ndoshta je përgatitur mirë, por nëse kontrollon dy here do t’i japësh vetes pak paqe në mendje dhe do të jesh në gjendje të zbusësh frikën e njerëzve që të duan.

DEMI

Imitimi mund të jetë forma më e sinqertë e lajkave, por gjithashtu mund të japë një mesazh të gabuar se kush je në të bvërtetë. Në çdo bashkëveprim shoqëror që do kesh, është e rëndësishme të jesh i/e vërtetë. Ti ke një energji intensive që u bën thirrje njerëzve, por është e pranishme vetëm kur je plotësisht me mendje aty.

BINJAKËT

Humori i mirë dhe shpresa do të të ndihmojnë të kalosh ndonjë pengesë dhe t’i afrohesh më pranë dikujt që ke dashur gjithmonë ta njohësh. Ky shpërthim nga e kaluara do të fryjë mendjen tënde dhe do të bëjë që të ndihesh mirë me të gjithë. Mundohu të mos angazhohesh për shumë ngjarje shoqërore sepse nuk do i bësh përshtypje askujt.

GAFORRJA

Cdo telefonatë apo ftesë për të dalë duhet ta pranosh sepse do të të cojë në vende shumë interesante! Ndër të tjera qëndro gati për t’i dhënë ndihmë të gjithëve. Është e rëndësishme që të përfshihesh në një aktivitet socal sepse do ushqejë energjinë tënde dhe do të japë nxitje të madhe për vetëbesimin tënd. Të gjitha llojet e ngjarjeve, përfshirë takimet në darkë do të jenë shumë më të këndshme.

LUANI

Nëse je i përfshirë në çështje ligjore, prit që gjërat të kalojnë në fazën tjetër në një moment të caktuar. A je gati? Merr dokumentet e tua dhe reago. Ti duhet të qëndrosh në krye të detajeve-mos merr asgjë për të mirëqenë. Mos mendo për pasiguritë e tua; ke nevojë për qëndrueshmëri dhe saktësi. Kështu do të jesh në gjendje të fokusohesh dhe të zgjidhësh disa mosmarrëveshje në jetën tënde personale.

 VIRGJËRESHA

Nëse historia e dashurisë e mikut tuaj të shqetëson sepse po merr më pak se meriton, atëherë duhet të flasësh. Natyrisht, hiq dorë nga kritika dhe fol me takt. Lajkat janë gjithmonë një ide e mirë. Sa më shumë ti kujtosh shoqes apo shokut tënd sa i/e mirë është, aq më shpejt do heqë dorë nga një person që nuk po i jep aspak dashuri.

PESHORJA

Diçka e çuditshme do të kapë syrin tënd dhe ti do tërhiqesh shumë nga kjo gjë. Mos u habit nëse askush rreth teje nuk e kupton magjepsjen tënde. Ndihu i/e lirë të përpiqesh të mbrosh pozicionin tënd, edhe pse ndoshta nuk do të jesh në gjendje të bindësh askënd. Edhe nëse njerëzit e tjerë nuk pajtohen me ty, ata do të admirojnë unicitetin tënd.

AKREPI

Të imagjinosh dikë ashtu sic ti dëshiron mund të të sjellë ndjenja pozitive, por po e mashtron veten? Mundohu të jesh më i/e hapur për atë që ky person është në të vërtetë dhe do të shohësh një qenie të vërtetë njerëzore, jo vetëm krijesën e ideale që ke krijuar. Kjo do të jetë një përvojë e mirë, jo një zhgënjim. Duke parë të gjitha anët e dikujt mund të jetë një zgjim i vrazhdë nga një ëndërr e bukur, por ti duhet të zgjohesh dikur.

SHIGJETARI

Merr kohën tënde me ndonjë procedurë të komplikuar që duhet të kryesh ose formularët që duhet të plotësosh - ka shumë detaje të vogla që mund të jenë të lehta për t'u lënë pas dore. Një hap i humbur ose pyetje jo e plotë mund të të kushtojë shumë kohë ose të shkaktojë shumë zhgënjim. Marrja e gjërave ngadalë është një strategji e mençur për gjithçka në jetën tënde. Mos nxito, sidomos kur je pas timonit. Mos bjer në grackën e reagimit ndaj një shoferi agresiv. Numëroni deri në dhjetë dhe vazhdo rrugën tënde.

BRICJAPI

Duhet shumë energji për të qenë i ndërgjegjshëm për të gjitha cështjet, por ti do e tregosh këtë aftësi sot. Ti e di se si t'i bësh të gjithë të tjerët të ndihen rehat dhe të qetë. Nëse po takon dikë për herë të parë, do të jesh ai/ajo që krijon një skenë të qetë për një bisedë të mrekullueshme. Në një kontekst profesional, ti do të jesh në gjendje të ushqeni egon e dikujt vetëm sa për të krijuar një mjedis të rehatshëm, pa dalë si lajkatar.

UJORI

Kur e gjen veten duke menduar për një mik apo të afërm të vjetër, ndalohu dhe kushtoji vëmendje. Ky person simbolizon diçka që ty. Jepini vetes kohë të kuptosh se çfarë mund të jetë-përgjigja nuk mund të jetë e qartë në fillim. Mos harro se vetëm për shkak se diçka është në të kaluarën tënde nuk do të thotë se duhet të qëndrojë atje. Nëse humb diçka, ti mund ta fitosh përsëri.

PESHQIT

Fjalët e bukura do të kthejnë kokën e dikujt, kështu që nëse do të guxosh me një person, sot është dita e duhur! Gjej një mënyrë krijuese për të kthyer situatën në favorin tënd. Shkrimi i një letre dashurie apo një kënge dashurie do ta bëjë përsonin tjetër të kuptojë se ti nuk je si gjithë të tjerët. Përpjekja jote do të jetë më e hijshme se sa një gjest i zjarrtë ose një gjest i zbrazët.

/Ora News.tv/