Johnny Depp është duke u paditur për shkak se dyshohet se ka dhunuar një anëtari të ekuipazhit gjatë skenave të filmit të tij të ardhshëm, City of Lies.

Dokumentet e gjykatës, të parashtruara nga Gregg "Rocky" Brooks në Los Angeles të hënën, pretendojnë se aktori e ka grushtuar dy herë në brinjë jashtë hotelit Los Angeles 'Barclay.

Gjithashtu raportohet se 55-vjeçari ishte i dehur dhe kishte konsumuar drogë.

Truprojat e Johnny e detyruan aktorin që të largohej nga grupi.

Si pjesë e grindjeve, Brooks pretendon se pasi Depp e sulmoi verbalisht dhe fizikisht, aktori i ofroi atij 100,000 dollarë për ta qëlluar në fytyrë, që ti kthente goditjen.

/Ora News.tv/