Britania e Madhe do të dëbojë 23 diplomatë rusë pasi Moska refuzoi të shpjegojë si agjenti nervor rus ishte përdorur për ish spiunin rus, Sergei Skripal bëri të ditur kryeministrja.

Theresa May tha se diplomatët kanë vetëm një javë kohë,  për tu larguar pasi janë identifikuar si "oficerë të padeklaruar të inteligjencës"

që ishte përdorur për sulmin ishte një substancë ushtarake që prodhohet nga Rusia.

Rusia nuk pranon se ka gisht në tentativën e crasjes së ish spiunit Sergei Skripal dhe vajzës së tij. Si dhe ka refuzuar bashkëpunimin me Britaninë për hetimin e kësaj çështje.

/Ora News.tv/