Policia greke ka kapur 19.8 kg drogë.

Sasia e madhe e marijuanës u gjet gjatë kontrollit të ushtruar në zonë e Pylos, Nestori i Messinia.

Policia po punon për zbulimin dhe arrestimin e poseduesve të lëndës narkotive.

Nuk dihet ende se nga cili vend ka ardhur droga, por kohët e fundit policia greke ka sekuestruaur sasi të mëdha droge nga Shqipëria.

/Ora News.tv/