Me të përfunduar ndeshja me Serbine, Graniti ka qenë tejet aktiv edhe rrjetet sociale.

“Ia dolëm vëlla”, shkruan shkurtimisht Xhaka në Insta Story.

Më parë ai postoi dhe një tjetr mesazh:  "Moj Serbi rrjetën ta shpova, se mu m'thojnë Granit Kosova."

Dy futbollistët nga Kosova kanë shënuar golat për fitoren e Zvicrës 2-1 me një rikthim fantastik.  Zvicra aktualisht është lider së bashku me Brazilin në Grupin E me nga katër pikë./Ora News.tv/