Një adoleshent është viktima e dytë nga të shtënat në Çikago, duke ndërruar jetë disa orë pasi mbërriti në spital, megjithëse ishte mbuluar me çarçafin e bardhë në rrugë, siç mbulohen viktimat.

Erin Carey u godit disa herë në kokë dhe infermierët që ekzaminuan fillimisht trupin e tij besonin se ai kishte vdekur në vendngjarje, bazuar në shenjat e frymëmarrjes, lëvizjen e kokës dhe krahëve.

Mjekët kishte vendosur qefin mbi trupin e 17 vjeçarit, ndërsa ai ishte në rrugë duke besuar se kishte vdekur pas vuajtjeve "katastrofike" në kokë.

Por dëshmitarët zbuluan shenja të jetës dhe mjekët filluan ta trajtonin atë përsëri.

Një bisedë e regjistruar e një oficeri policie zbulon se i riu kishte shenja jete ndërsa ndodhej nën çarçafin e bardhë.

"Subjekti është një mashkull, mashkull i zi në West 13th Street. Ai është i përgjegjshëm, sapo ka lëvizur në kamera, ka lëvizur kokën nga njëra anë në tjetrën dhe krahët, kështu që ai nuk ka vdekur", tha oficeri.

Carey u qëllua rreth orës 4.45 të hënën në zonën e bllokut 1300, të rrugës "South Loomis" dhe vdiq në orën 1.15 të martën në Spitalin Stroger.

/Ora News.tv/