Kanë mbetur vetëm pak skuadra për të kompletuar  skuadrat pjesëmarrëse në “Rusi 2018”, ku shumë “yje” do mungojnë në këtë kupë bote ndërsa shumë të tjerë priten ti shtohen nga ndeshjet në vazhdim. Humbja e Italisë kundër Suedisë në ndeshjen e vajtjes, mund të sjellë edhe mungesën e yjeve të tjerë në këtë kompeticion prestigji.

Eleminimi nga Suedi, do sillte mungesën e lojtarëve si Buffon, Verrati, Immobile, Belotti, Kielini, Bonuçi apo edhe të ardhmes së kësaj kombëtareje Bernardeski.

Aubamejang, Sanchez dhe Bale janë vetëm disa nga lojtarët që e kanë “siguruar” mungesën në “Rusi 2018”/Ora News.tv/