Penallti e fituar dhe gol me shije 3 pikëshi.

Emanuele Ndoji ka qënë protagonist kryesor me Brescia këtë fundjavë, teksa me paraqitjen e tij ndaj Carpit i ngjiti ata në krye të Seria B.

Një paraqitje që është vlerësuar nga mediat italiane, të cilat e kanë përfshirë 22 vjeçarin e kombëtares shqiptare në formacionin e javës.

Formacioni i javës (4-3-3): Brignoli; Rispoli, Di Gennaro, Caldirola, Augello; Ndoj, Deli, Diamanti; Galabinov, Puscas, Donnarumma. Trajner: Stellone

/Ora News.tv/