Një gol i Gregor Bajde që në minutën e 50-të i ka mjaftuar Mariborit për të marrë një fitore minimale në takimin e parë ndaj Partizanit.

Në "Selman Stërmasi" u zhvillua një takim mjaft i ekuilibruar, por në fund ai gol i Bajde vendosi fatet e ndeshjes së parë të raundit të parë të Europa League.

Një rezultat relavitisht i mirë ky për Partizanit që duke parë dhe cilësitë e kundërshtarit ka një shans për të kaluar në raundin tjetër, pasi në javën tjetër luhet takimi i kthimit.

Shikoni të gjitha FOTOT duke klikuar këtu

/Ora News.tv/