Një vajzë mbeti e aksidentuar mëngjesin e sotëm në aksin rrugor rrugor Elbasan-Peqin.

Ngjarja ka ndodhur në fshatin Vidhas, ku 36 vjeçari me iniciale E.E duke drejtuar një mjet furgon përplasi 14 vjeçaren E.T,  që sipas raportimeve paraprake po shkonte në shkollë.

E aksidentuara eshte derguar per ndihme mjekesore ne spitalin Kirurgjik dhe ndodhet nen kujdesin e mjekeve.

Drejtuesi i mjetit eshte shoqeruar ne Komisariatin e Policise Elbasan per veprime te metejshme.

Grupi hetimor po punon per percaktimin e shkaqeve te aksidentit.

/Ora News.tv/