Deputetët e akuzuar, Albin Kurti dhe Donika Kadaj- Bujupi, do i vazhdohet masa e paraburgimit një muaj. Ky është vendimi i Gjykatës Themelore të Prishtinës.

Kjo periudhë përkon respektivisht më datën 27 janar 2018

Deputetët e Vetëvendosjes në Kuvendin e Kosovës  u arrestuan me 27 nëntor të këtij viti.

Rreth këtij vendimi ka njoftuar Deputetja e Vetëvendosjes Albulena Haxhiu, përmes llogarisë së saj në facebook: ”Albinit dhe Donikes gjyqtari i klanit Pronto ia paska vazhduar edhe per 1 muaj paraburgimin!”

/Ora News.tv/