Një apartament në katin e pestë të një pallati 12 katësh në Durrës është përfshirë nga flakët mëngjesin e sotëm.

Ngjarja ka ndodhur në lagjen 12 të qytetit bregdetar, pranë ish-fabrikës së miellit dhe fatmirësisht veç dëmeve të konsiderueshme materiale nuk ka persona të lënduar. 

Ndërhyrja e zjarrfikesve ka bere te mundur shuarjen e zjarrit dhe mosperhapjen e tij ne apartamentet fqinje. 

Paraprakisht deklarohet se zjarri është shkaktuar nga rrjedhja e një bombole gazi, megjithate pritet vleresimi i grupit hetimor mbi rrethanat dhe shkakun e zjarrit. 


 

/Ora News.tv/