Anglia arriti të shënonte një gol ndaj Kroacisë në ndeshjen e sotme dhe për këtë ka festuar shumë këngëtarja Dua Lipa.

Ndonëse nuk arriti të shkonte në finale, goli i Trippier në minutën e 5-të bëri që Anglia të qëndronte për pak caste në avantazh.

Edhe pse ishte duke udhëtuar me makinë, Dua Lipa po shihte ndeshjen dhe ka treguar nëpërmjet rrjeteve sociale se ishte shumë e lumtur.

Ndërkohë, në ndeshjen finale të Kupës së Botës do të jenë Kroacia dhe Franca.

/Ora News.tv/