Këngëtaret me origjinë shqiptare Dua Lipa, Era Istrefi dhe Rita Ora do të pushtojnë botën e futbollit këtë javë.

Treshja e famshme do të jenë imazhi i tre instituticiove të futbollit.

Era do të këndojë himnin e FIFA World Cup së bashku me Will Smith dhe Nicky Jam.

Dua do të hapë finalen e Chamions League me këngën 'New Rules'. Ndërsa Rita Ora do promovojë futbollin e UEFA për femrat.

Shqiptaret po thyejnë çdo kufi dhe po arrijnë sukses të jashtëzakonshëm në tregun ndërkombëtar.


/Ora News.tv/