Në pjesën e parë të muajit shtator do të mbahet takimi i radhës në kuadër të dialogut për normalizim të raporteve mes Kosovës dhe Serbisë.

Lajmin e ka dhënë presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në një prononcim për “Epoka e re”.

Por, ai ka thënë se në këtë takim ende nuk është specifikuar se për çfarë do të diskutojë me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiç.

Kreu i shtetit të Kosovës u ka bërë thirrje partive opozitare të bëhen pjesë e dialogut, duke thënë se bashkëngjitja e opozitës në këtë proces është e mirëseardhur.

/Ora News.tv/