Deputeti i PD, Klevis Balliu ka reaguar pas deklaratës së kryetarit të grupit parlamentar të PS, Tulant Balla, i cili akuzoi PD si parti të përfshirë në një skemë mafioze.

Në një postim në FB, Balliu thotë se ka qenë PS ajo parti që ka pasur deputetë dhe kryetar bashkie me vepra penale.

Reagimi i Klevis Balliut

Fali zot se nuk dinë ç’të bëjnë!

PS sot akuzon PD për parti Mafioze

PS që kishte Deputet MARK FROKUN, vrasës në Belgjikë. 

PS që kishte kryetar Bashkie Elvis Rroshin, marrë me prostitucion. 

PS që kishte Ministër më të suksesshëm Saimir Tahirin, marrë me narkotrafik bashkë me kushërijntë e tij.

Dhe të gjithë këta janë sot jashtë politikës për shkak të Dekriminalizimit që bëri PD.


/Ora News.tv/