Kryeministri Edi Rama ka paralajmëruar një dalje live në rrjetet sociale paraditen e nesërme për të folur për buxhetin 2019.

Në një postim në Twitter, kreu i ekzekutivit shkruan:

"Diskutime të frytshme për buxhetin 2019Ulje taksash. Rritje pagash në arsim, shëndetësi, ushtri. Dhe një risi shumë domethënëse: Një politikë e re sociale që as mendohej dot pa ndërmarrë reformat e dhimbshme shtetbërëse. Më shumë për këtë nesër në 10.30 fb/tëitter/insta live"/Ora News.tv/