Trajneri i kombëtares braziliane, Tite ka publikuar listën prej 26 lojtarëve që do të jenë në dispozicion të tekniku 56 vjeçar për dy ndeshjet miqësore përballë Gjermanisë dhe Rusisë.

Një listë ku nuk mungojnë risitë. Në këtë listë bëjnë pjesë dhe lojtari i Besiktas Talisca, mbrojtësi i Sao Paulo, Rodrigo Caio, dhe mesfushori Pedro Geromel i Gremios, Ndërsa siç pritej Neymar Jr nuk do të jetë i gatshëm për këto dy supersfida. 

Kjo është lista e plotë:

Portier: Alisson, Ederson e Neto

Mbrojtës: Daniel Alves, Fagner, Marcelo, Filipe Luís, Marquinhos, Miranda, Thiago Silva, Geromel e Rodrigo Caio

Mesfushorë: Casemiro, Fernandinho, Fred, Paulinho, Renato Augusto, Coutinho, Ëillian e Talisca

Sulmues: Gabriel Jesus, Firmino, Douglas Costa, Taison e Ëillian José

/Ora News.tv/