Nje banese ne katin e katert te nje pallati ne SMT, bashkia Finiq u rrezikua nga zjarri.

Nderhyrja ne kohe e sherbimit zjarrfikes te bashkise beri te mundur te shuhej  zjarri dhe per rrjedhoje te shpetohej banesa.

Shkak i zjarrit  ishte shperthimi i tubave nga bombola e gazit qe ndodhej  ne ballkonin e baneses,  tuba keto te lidhura me soben e gatimit ne kuzhine.

Ne momentin e renies se zjarrit ne ballkon ndodhej vajza 13 vjeçare e shtepise e cila u nxorr jashte nga sherbimi zjarrfikes. Nga zjarri pati vetem deme materiale ne ballkonin e baneses.

/Ora News.tv/