Shefi ekzekutiv I BlackBerry  John Chen, prezanton telefonin e ri të kompanisë “Passport” i cili do të hidhet në treg në Shtator të këtij viti. “Passport” në formë trekëndëshi me ekran me madhësi 11 cm,  gjerësi  8.1 cm dhe rezolucion 1440 x 1440 Ky telefon, me ekran “touch” do të ketë një tastierë me tre rreshta gjë të cilën nuk e preferojnë telefonat e këtij modeli “smart”. Karakteristika të tjera për “Passport” nuk janë bërë të ditura nga kompania por thuhet se proçsori do të jetë njësoj më Snapdragon MSM8974.

/Ora News.tv/