Pas spekulimeve të shumta për anulimin e koncerteve, diva e muzikës pop, Beyonce dhe partneri i saj Jay Z kanë njoftuar se vijnë me turneun muzikor 'OTR II'.

Turneu do jetë për 21 ditë, ku koncerti i parë do mbahet me data 25 korrik në Cleveland. Edhe pse të gjithë mund të mendojnë se çifti me famë botërore mund të ketë lidhje me grupin shqiptar 'OTR', në të vërtetë emri i turneut të tyre është On the Run.

Gjithçka lidhet me turin e tyre shumë të suksesshëm në vitin 2014, prandaj kanë vendosur duke mbajtur të njëjtin emër duke i shtuar numrin 2 për të treguar se po vjen pjesa e dytë e një suksesi të madh.

Këtu mund të gjeni të gjithë datat ku do jetë çifti për turneun 'OTR II':

25 Korrik - Cleveland, OH @ FirstEnergy Stadium

28 Korrik - Washington, DC @ FedEx Field

30 Korrik - Philadelphia, PA @ Lincoln Financial Field

2 Gusht - East Rutherford, NJ @ MetLife Stadium

5 Gusht - Boston, MA @ Gillette Stadium

8 Gusht - Minneapolis, MN @ US Bank Stadium

10 Gusht - Chicago, IL @ Soldier Field

13 Gusht - Detroit, MI @ Ford Field

18 Gusht - Buffalo, NY @ New Era Field

23 Gusht - Nashville, TN @ Vanderbilt Stadium

25 Gusht - Atlanta, GA @ Mercedes Benz Stadium

29 Gusht - Orlando, FL @ Camping World Stadium

31 Gusht - Miami, FL @ Hard Rock Stadium

11 Shtator - Arlington, TX @ AT&T Stadium

13 Shtator - New Orleans, LA @ Mercedes-Benz Superdome

15 Shtator - Houston, TX @ NRG Stadium

19 Shtator - Phoenix, AZ @ University of Phoenix Stadium

22 Shtator - Los Angeles, CA @ Rose Bowl

27 Shtator - San Diego, CA @ SDCCU Stadium

29 Shtator - Santa Clara, CA @ Levi’s Stadium

2 Tetor - Vancouver, BC @ BC Place


A post shared by Beyoncé (@beyonce) on

/Ora News.tv/