Do të jetë trajneri i të rinjve të Interit, Stefano Vecchi zëvendësuesi i Pippo Inzaghi në stolin e Venezias.

Lajmi është konfirmuar nga vetë klubi italian që ka arritur akordin me Vecchi për 3 sezonet e ardhshme me apsion për një të katërt.

Ky është një hap i rëndësishëm përpara për Vecchi, i cili ka arritur sukses të madh me skuadrën e Inter Primavera.

Në katër vjet në stolin e Under-19, ai fitoi gjashtë trofe duke përfshirë Kupën Viareggio 2015, Primavera TIM Cup 2015-16 dhe Scudetto në 2016-17 dhe 2017-18.

Venezia kishte arritur në gjysmëfinale të play-offit të Serie B, por Inzaghi u largua për të marrë në krye të Bolonjës.

/Ora News.tv/