Bayerni i Munihut është kthyer tek fitorja pas humbjes ndaj Mochengladbach.

Bavarezët mundën me rezultatin 3-1 Hannover 96 falë golave të Vidal në pjesën e parë dhe Coman e Lewandoëski në të dytën, ndërsa rrjeta e Benschop shërbeu për të vendosur përkohësisht barazimin.

Me këtë fitore Bayerni “udhëheq i qetë rrugën drejt titullit, pasi Lajpzig i vendit të dytë beri një hap fals këtë javë, duke u mundur pastër 4-0 nga Hoffeihaim.

Dortmund merr një pikë në “Bayern Arena” me verdhezijtë që kishin mundësinë për të marrë fitoren ndaj Leverkusen, pasi “Aspirinat” luajtën gjatë gjithë pjesës së dytë me 10 lojtarë.

Në ndeshjet e tjera u arritën këto rezultate:

FSV Mainz 05- Augsburg 1-3

Werder Bremen- VfB Stuttgart 1-0

Shalke 04- Koln 18:30

/Ora News.tv/