Angelina Jolie po i vë përsëri brirët e famshme.

Aktorja, regjisorja dhe aktivistja 42-vjeçare është zyrtarisht në Londër duke xhiruar filmin "Maleficent 2".

Ky është vazhdimi i filmit të saj të 2014, i cili mblodhi më shumë se 750 milionë dollarë fitime në mbarë botën.

Jolie u bashkua me Elle Fanning, e cila do të luajë rolinn e saj si Princesha Aurora dhe Michelle Pfeiffer.

Aktorja legjendare do ti ribashkohet filmit si Mbretëresha Ingrith.

Chiwetel Ejiofor, Ed Skrein dhe Harris Dickinson gjithashtu do ti bashkohen filmit ndërsa kandidatja për çmimin Oskar Lesley Manville, do vijë përsëri në rolin e saj i Pixie Flittle.

/Ora News.tv/